Facebook instagram Youtube Spotify
Vyhledat
Vyhledat
facebook
instagram
youtube
podcasty
Po čem šlapeme (Den Země)

Po čem šlapeme (Den Země)

pátek 21.dubna 2023 / 8 - 16 hodin / Centrum paleobiodiverzity v ul. Mládežníků v Rokycanech 

Den Země je ve školách již tradičním tématem s mnoha doprovodnými aktivitami. My se na Zemi zaměříme z trochu netradičního úhlu - z pohledu půdy a všeho, co s ní souvisí, protože půda není jen ta hnědá hmota, po které chodíme.

Z půdy se můžeme dozvědět něco o vzniku Země (geologie), ale i života (paleontologie) nebo kultury lidí (archeologie). Z půdy rostou rostliny na louce i na poli (botanika) a také v ní žijí zvířata, kterým se nechce ven na světlo (půdní biologie). Bohužel se v ní také často skrývají věci, které nechceme venku na světle vidět my lidé (zpracování odpadu).

Akce se koná v uzavřeném areálu Centra paleobiodiverzity v ul. Mládežníků v Rokycanech, je vhodná pro děti z mateřských a 1. stupně základních škol.

Jednotlivá stanoviště jsou interaktivní a děti si je mohou projít samy, případně ve školních skupinách nebo jednotlivě s rodiči.

Souhrnný pracovní list pro malé i velké k dispozici.

Časová dotace: cca 2 hodiny

Vstupné: 25 Kč

Kontakt: Martina Korandová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 770 194 995, Mgr. Marie Süssová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.