Potvrzení objednávky
Příjem Vaší objednávky potvrdíme nejpozději do dvou pracovních dnů. Pokud se tak nestane, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu: e-shop@zcm.cz.
Poštovné
Česká republika:
150 Kč
Slovensko:
do 3 ks 569 Kč
3 ks a více 599 Kč
DPD:
Česká republika:
(na adresu): 120 Kč
(do boxu): 85 Kč
Slovensko:
(na adresu): 260 Kč
(do boxu): 230 Kč
Možnosti platby:
● kartou
● bankovním převodem
● hotově při osobním převzetí
● dobírkou
Dobírka: k poštovnému bude připočteno 80 Kč za doběrečné.
Poštovné zdarma
Při objednávce nad 2 500 Kč a platbě předem.
Osobní odběr zdarma
Zboží je možné si vyzvednout na recepci muzea v Kopeckého sadech 357/2 v Plzni (sídle ZČM).
Zahraničí
Potvrzení objednávky
Příjem Vaší objednávky potvrdíme nejpozději do dvou pracovních dnů. Pokud se tak nestane, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu: e-shop@zcm.cz.
Zásilky do zahraničí (mimo Slovensko):
● Poštovné a celková cena objednávky bude zákazníkovi sdělena po přijetí objednávky.
● Platba objednávek ze zahraničí je možná pouze bankovním převodem. Platební údaje obdrží zákazník po přijetí objednávky.
● Zásilka bude odeslána po přijetí platby na bankovní účet ZČM.
Osobní odběr zdarma
Objednávku je možné si vyzvednout na recepci muzea v Kopeckého sadech 357/2, Plzeň, Česká republika (sídlo ZČM).
Jan Koula / novorenesančník a vlastimil / užité umění v tvorbě architekta 19. století
Architekt Jan Koula (1855-1919) patřil k čelným a umělecky nejvýznamnějším osobnostem české novorenesance. Jeho návrhářská tvorba zasahuje do různorodých oblastí uměleckého řemesla (sklo, keramika, dřevo, kov a šperk) a opírá se o hluboké teoretické znalosti získané studiem autentických pramenů a vlastní kresebné i fotografické dokumentace historických artefaktů. Koncepce monografie, určené jak odbornému publiku, tak zájemcům o umělecké řemeslo, národopis i obecnou historii, jsou vedeny úmyslem představit Jana Koulu jako jedinečného představitele české, národně orientované uměleckořemeslné tvorby, jako návrháře osobitě reagujícího na podněty novorenesačního stylu, ale současně i jako autora neodmyslitelně svázaného s výtvarnými projevy lidového prostředí doby doznívajícího 19. století. Publikace navíc představuje Jan Koulu také jako aktivního organizátora soudobých výstav, stejně jako muzejníka-kustoda historických a národopisných sbírek Národního muzea v Praze. Zvlášť je mapován Koulův blízký vztah k Plzni a plzeňskému muzeu, který následně vyústil v umělcově zásadním podílu na rekonstrukci plzeňské renesanční radnice a v realizaci její sgrafitové výzdoby. Podklady pro knihu jsou soustředěny z více než dvaceti muzejních i soukromých sbírek, obsáhlou textovou část doprovází více jak 400 vyobrazení, z převážné většiny dosud nezveřejněných.