icon facebook instagram icon
Vyhledat
Vyhledat
Ozdoby dávné doby - doprovodné programy

Ozdoby dávné doby - doprovodné programy

Doprovodné programy bude možné navštívit, až skončí současná vládní opatření.


Pravěké šperky – krása, magie, moc

edukační program pro žáky ZŠ, SŠ a veřejnost

1. 2. – 27. 6. 2021, úterý – pátek 10.00 – 13.00 hod. 

Program představí žákům ZŠ, SŠ a veřejnosti pravěké ozdoby a šperky nejen z hlediska estetického, ale také z hlediska praktického, jako reprezentativní předměty (atributy moci), jako odznaky společenského postavení či příslušnosti k určité společenské vrstvě i jako magické a symbolické artefakty. Důraz je kladen zejména na rozvoj časové a prostorové představy a empatie žáků, který jim umožní lépe proniknout k pochopení historických jevů a dějů.

Délka programu: 90 min. Cena: 50 Kč/žák
Na program je nutné se předem objednat.
Přihlášky a informace: Mgr. Denisa Brejchová, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 378 370 123, 778 429 480


Od stonku kopřivy k nitce 

workshop pro veřejnost

sobota 27. 3. 2021, 10.00 – 12.00 hod. 

Máte rádi řemeslo? Chcete zažít pocit hrdosti? Přijďte na náš workshop věnující se zpracování kopřivového vlákna. Na začátku dostanete stonky kopřivy, na konci si s obrovskou hrdostí odnesete špulku vlastnoručně seskané kopřivové nitě. V kurzu si projdete všemi stádii přípravy kopřivového vlákna a nit budete seskávat na ručním keramickém vřetánku. Zároveň se dozvíte nepřeberné množství informací o rostlině, jejím zpracování a barvení přírodními pigmenty.

Cena: 60 Kč. Max. počet účastníků: 6
Na program je nutné se předem objednat.
Přihlášky a informace: Mgr. Renata Rejchová, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

více informací o výstavě 

 

IMG 20201123 133546