Vyhledat
Vyhledat
Plzeňští Židé před sokolovnou, připraveni k deportaci do Terezína prvním plzeňským transportem 18.ledna 1942. V první řadě stojí rodina Rosenbaumových z Pražské ulice č. 12.

Aktivizační program pro žáky „Nikdy neztratit víru“

Doprovodný program k vzájemně prolínajícím se výstavám „Neztratit víru v člověka: protektorát očima židovských dětí“ a „Příběh dětí: kresby dětí z terezínského ghetta“, byl vytvořen u příležitosti Dne památky obětí holokaustu (Jom ha-šoa), který v roce 2019 připadá na 2. května.

V rámci obou výstav a doprovodného programu se žáci a studenti seznámí s každodenním životem židovských dětí v Protektorátu Čechy a Morava a v ghettu Terezín. A to nejen prostřednictvím pracovních listů, ale také skrze praktické činnosti, se kterými se židovské děti v tomto nelehkém období setkaly a samy se jim věnovaly.

termín konání: 2. května 2019 / 8 – 13 hod
délka programu: cca 60 min
vstup zdarma

Doprovodný program pro návštěvníky připravilo Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze ve spolupráci se studenty oboru Informační služby – knihovnictví SPŠ Strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni.

Objednávky školních tříd na telefonním čísle 378 370 138.

popiska k úvodní fotografii: Plzeňští Židé před sokolovnou, připraveni k deportaci do Terezína prvním plzeňským transportem "R" 18.ledna 1942. V první řadě stojí rodina Rosenbaumových z Pražské ulice č. 12.

 • Plzeňský kraj

 • Západočeské muzeum v Plzni,
  příspěvková organizace
  Kopeckého sady 2
  301 00 Plzeň
  T (+420) 378 370 111
  E Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.